Det kom en regnskur igar men den var kortvarig sa det gjorde inte sa mycket. Pa kvallen nar vi var pa Drop In sa var det ovader alldeles runt berget och pavag mot oss men pa nagot konstigt sett spred det sig runt on istallet och det blev inget regn. Det ar faktiskt ganska haftigt att kolla pa ovader pa hall. Kom i sang vid 02 och sov alldeles for lange idag.
Idag har vadret varit fint igen men vi kom inte ner till stranden forran vid 12 pga trotthet och daliga magar. Jag har en polstol som jag flyter pa i vattnet som vi tagit over efter nagra som bott grannar med oss forut. Skont att ligga i vattnet och bara flyta, aven om en luftmadrass hade varit bekvamare. Vid 16 kom det in ett storre moln sa vi lamnade stranden och gick hem och duschade. Efter duschen gick vi till Paprika och kakade falafel i pita med bananshake. Gottigt och inte dyrare an 16 kr. Visserligen ar det en israelisk restaurang (vi ar inte helt fortjusta i israeler) men det ar gottigt som tusan.
Nu verkar det ha molnat pa lite mer igen men jag ar glad sa lange jag far fint vader mitt pa dagen sa man kan sola och bada.
Sjukt kort tid kvar tills vi kommer hem nu och vi vill inte hem. Precis som forra resan sa kanns det som for kort tid och jag vill bara grata nar jag tanker pa det. Men det finns saker som lockar med att komma hem ocksa. Mest langtar jag ju efter lilla Amanda som ar stooor tjej nu och gar omkring en massa.
Nu har jag varit utomlands i 11 manader sammalagt under 1 1/2 ars tid. Det ar inte illa.
Vi hors snart igen.
Svara till
Du måste vara inloggad för att skriva en kommentar.