Feber och magkramp

Det blev inget Full moon for mig och Soren for jag fick feber igar och den bara steg och steg. Min temp gick fran 36,5 till 38,9 pa jattekort tid. Nu ar jag dock nere pa 36,5 igen och det ar ju tur. Det var en riktigt jobbig feber. Flera ganger kandes det som jag skulle spy eller ga sonder. Och sa horde man de over 10 000 manniskorna, musiken osv nere pa stranden.

Idag har jag som sagt ingen feber men jag kanner mig kass. Har legat inne hela dagen trots att det ar stralande vader. Har haft magkramper hela dagen i ovre delen av magen och jag ar helt matt i kroppen. Nu kanner jag mig dock lite, lite battre.

Meninge ar att vi ska till Koh Tao i morrn for att ta dykcert i nagra dagar. Kanske far vi skjuta upp det nagon dag beroende pa hur jag mar. Tank..jag har varit pa en paradiso i 10 dagar och jag har knappt nagon branna. Typiskt! Vet forresten inte langre om jag vill ta dykcert men jag kanske angrar mig nar vi kommer till Koh Tao. I annan fall far Soren ta sitt sjalv sa slappar jag pa paradisstrander i 4 dagar. Vet inte om det kanske har att gora med var battripp haromdagen, att jag kanner sa har. Har jag blivit radd for vatten eller natt? Eller sa ar jag bara lite off.

Har inga bilder att ladda upp tyvarr. Har inte tagit nagra bilder de senaste dagarna pga av daligt vader. Har kanske 3 bilder fran battrippen, men de lagger vi upp nar vi har lite mer att visa.

Brorsan vad ar det for adress till amandas krypin?

About Malin 284 artiklar
Man säger att hemma är där man har sitt hjärta. Mitt hjärta är i Thailand...

Var den första som kommenterar

Svara till