Yo!
Zaro fixade en ride fran Brisbane till Sydney via kusten. William heter snubben som vi ska aka med. Han ar nan slags sinnessjuk psykopat som ska ta oss till nan ode plats och ata oss levande.
Blev en kort visit i Brisbane men har va lite dyrt for oss sa det ar bara bra.
Vi far se hur det gar..
tja
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Veteshi var den var registrerad..
Vi kom iaf fram till Sydney..
Han va en redigt skum figur, jag som bara skojade i borjan.. Det visade sig vara nastan sant..
”Hi my name is William I’m a Spiritual Healer.”
HAHAHHAHAAA!!!
Tjittans vad mycket skit han snackade.. oj oj oj.. Han rokte ocksa pa ratt sa fett helatiden sa det var kanske inte sa konstigt!
Var ska man borja.. Han hade studerat med Buddhistmunkar i ett tempel, han hade gatt pa walkabout med en aborigin som under hela walken bara talade med honom 2 ggr, han hade en sten i sin nyckelknippa fran en slags meterorit MEN den hade passerat 3 olika atmosfarer sa den blev till ett speciellt material som var starkare an diamant och alla metaller som finns pa jorden. Han hade ju kopt den pa Ebay sa den kunde ju inte bara vara typ hardat glas..
Hmm mera.. han var overtygad om att forskare hade hittat en drake i ett isblock. Som dom sedan studerat och kommit fram till att dom tuggade granit och framstallde en gas som dom antingen kunde anvanda till att flyga eller att spruta eld. Detta var pa stenaldern sa det ar darfor det finns sagor om drakar……..
Hmm, jag och zaro kollade vara bilder fran resan pa hans dator da han plotsligt utbrast ”Amazing.. Thats amazing..” vi som fragetacken undrade saklart vad som va sa speciellt med 3 killar posandes i oknen.. ”You’ve actually managed to capture an orb in dayligt” Orbs ar da sma runda cirklar som kan komma pa foton ibland, typ reflektioner, men det ar de inte.. det ar folks sjalar. Sadana som inte passerat vidare till andra sidan. William hade saklart en egen hemsida om detta fenomenet..
Jag vet inte hur lange jag kan halla pa men sa var var resa.. Dag 2 satte jag pa min mp3 och satt i baksatet tyst..
Vi kom iaf fram till Sydney i valbehall, nu vantas jobbsokande och annat. Lite trist vader har.. Host nu men va ska man gora. Solbrannan kommer fadas bort sakta men sakert..
Kram / Maco
Svara till
Du måste vara inloggad för att skriva en kommentar.