Hmm…var har den tagit vagen. Ingen som vet..
Jag har nu vant ut och in pa mina kalsonger 4 ganger sa det e bajs rander bade fram och bak..nej sa illa e det inte. har bara vant pa dem en gang…lanar aven carins lilla winnie the poh t-shirt som ser ut som en topp pa mig…annars e allt bra forutom vadret. det blaser valdigt mycket och de e mulet men det e 20 grader och valdigt klibbigt.
flygresan som varade i 27 timmar inkluderar inte den tiden pa flygplatserna som vi hade vilket var 7 timmar.
trotts detta kandes det inte sa jatte langt. sjalv(Daniel) kande jag mig inte sa trott nar vi var pa los angeles flygplats och carin var helt vimmelkantig. jag tankte for mig sjalv att hon var valdigt vek och jag sjalv hade inga problem med den sa kallade jetlag.
sedan sov jag ungefar 10 av de 13 timmar till auckland. vi komm fram kl 0800 lokal tid och la oss for att sova ett par timmar kl 1400. vi vaknade 2200 och tog en macka. somnade om och vaknade 0600. det dar med jetlag orstar ja mig inte pa. lite trott kan man ju vara anda. vi e faktist lite vimmelkantiga idag me. vi far se nar vi lagger oss..
ha det gott allihopa . Manga kramar och vissa pussar Carin och Daniel
HAr inte du alltid vart trött, fast du kanske saknar dina bananer! Kan bli svårt att vända på stringen el det kanske du löser med din underliga fantasi! ha det gott!