Resan har nu gatt vidare, till Koh Lanta! Kom hit med bat idag och checkade in pa ett riktigt fint hotell som ligger precis nere vid Long Beach! Har legat vid poolen hela eftermiddagen och tittat ut over havet! 🙂
Vad har da hant sen sist? I fredags sa akte vi pa formiddagen ivag pa elefantridning till en elefantfarm som lag en liten bit fran Ao Nang! Var systrarnas val av aktivitet, men det var riktigt trevligt. De ville egentligen rida i 2h men vi lyckades overtyga dem om att 1h var tillrackligt. Och efter 45 minuter i stekande hetta pa en elefantrygg sa insag aven dem att det var fullt tillrackligt 🙂
Pa kvallen tog jag och pappa en tuk-tuk till Ao Nang Krabi Stadium och kollade pa Thaiboxning! Det var en riktig upplevelse, inte bara boxningen utan aven skadespelet runt omkring. Men det var ett antal bra fighter, eller novice som man ar sa vet man inte riktigt om det ar bra eller daligt men det small rejalt iaf. Ibland riktigt otackt, men alla reste sig slutligen sa det var ju skont.
Igar akte vi ut till Poda igen dar vi lag och stekte hela dagen, och da menar jag verkligen stekte… Pa eftermiddagen nar vi var tillbaka tog jag lite fotmassage. Det var nagon form av zone-terapi och han tryckte pa diverse olika punkter, och kom nog at nagon punkt for jag var helt forstord efterat. Men kanns skont idag iaf!
Nej, nu ska jag satta mig och ta en ol i solnedgangen!
Ha det bra allihopa
Svara till
Du måste vara inloggad för att skriva en kommentar.