hallaja!!
Jag glomde att skriva i forra dagboken att vi faktiskt sag tre delfiner och en minky-whale (ingen aning vad den heter pa svenska), dom sag vi nar vi akte pa baten sa kom dom upp och simmade brevid oss.
Jaja.. nu e vi tillbaka pa Koh Tao efter att ha varit pa Koh Phangan i 4 dagar.
Pa baten fran Koh Pangan till Koh Tao sa traffade vi Timbuktu, Promoe och Damn. Sandra kunnde ju inte halla sig utan va tvungen att springa fram med kameran.
Igar sa va vi pa Koh Nangyuan, vilket e en riktig paradis o precis utanfor Koh Tao. Det e tre olika oar som sitter ihop av tva krit vita strander, sa du har tre olika badstallen innom femtio meter.Sa det kanndes helt ok att ens sista stranddag va har.
I eftermiddag sa aker vi upp till Bangkok och kommer va framme vid 12 inatt… riktigt B men vi far hoppas att vi hittar hotell =)
Vi har 4 dagar i Bangkok och 3 ska bara innehalla SHOPPING och en dag sa ska vi till Tiger templet. Det e ett tempel eller rattare sagt en liten by som en massa munkar forsoker fa upp tigerantalet i Thailand igen i. Sa dar gar runder tama losa tigrar.
Ja, da va det inte lang tid kvar sa ses snart….
Kramar Sandra O Daniel
Svara till
Du måste vara inloggad för att skriva en kommentar.