hej,
nu ar vi ater igen bara tva ”backpackers”, jag och martin. vi fick ett snabbbesok av en till karlstadspojk, erik hellgren. han tillsammans med edin och per drog vidare i sondags mot vegas och galna kvallar pa kasinon. molle drog hem till norrland for att ga ut pa faltovning med nbg haha. fy fan vilken skon konstrast fran strandliv i san diego 😛
jag och martin ar inne i en softarfas och jag kunde inte vara trottare pa ol och fest som det kanns nu. eller rattare sagt jag ar bara lite off nu. kan aven bero pa att en snubbe som spelar for andra laget ar javligt pa mig med. jag ar inte homofob, men om jag uttrycker mig sahar sa borjar det bli lite jobbigt nar han spanar in mina ben inne i filmrummet. jag forsokte ta det som en komplimang till en borjan, men han ar tydligen helt lyrisk over svenska killar da han spanat in svensk bogporr i 10 ars tid. svensk bogporr ar tydligen sjukt hett har. jippi…
jag forstar att det ar valdigt jobbigt att vara en snygg tjej och forstar varfor vissa tjejer kan vara lite bitchiga ibland. jag kanner mig mentalt valdtagen. ni behover inte oroa er. han gillar tydligen bara att titta.
annars sa forsoker jag och martni att leva pa en 5 dollars budget pa maten da subway kor en footlong baguette for det priset. riktigt bra! har aven riktigt gott grekiskt pa hornet som vi brukar varva med nar baguetterna kanns trakiga. bra och skont att leva lite billigt en svang. sparar for NY 😛
vi bor pa ocean beach som ar en mer bohemisk sida av strandomradena i san diego. gott om surfare och hippies har och genom det en avslappnad och skon stamning. det blir mycket film och boklasning om dagarna.
jag hoppas att varen ar pa gang hemma. hade gott.
mamma: jag har postat ett paket fyllt med bocker och klader addreserat hem till er i hogboda. jag skrev pappas namn pa paketet och det bor komma hem inom narmsta 3 veckorna, som max. jag har betalat for allt sa det bor inte vara nagra problem.
jag ska aven fylla pa mobilen snart sa vi kan snacka mer om det. hoppas allting ar bra med er hemma och att ni mar bra. tanker pa er. kram andreas!
Svara till
Du måste vara inloggad för att skriva en kommentar.