Glad och spontan tjej söker likasinnad för resa snarast till Australien
Jag är en glad och spontan tjej på 19 år som är trött på Sverige och är sugen på att dra till Australien snarast. Har inte världens budget, men tänkte leta jobb där, kanske gå en engelska kurs eller bartenderutbildning och förmodligen stanna till nyår då Sensation har stor nyårsfest i Melbourne. Söker en tjej att åka dit med då det känns lite trist att åka själv och mina vänner har hoppat av. Vill du?
Fick inte Robban följa med?
Han vill inte :(
Åker nästa fredag till sydney, haka på dit om du vill=) hade bra /Maria
hej du! jag ska själv på sensation i melbourne med enkompis o 2 tjejer jag pratat med här från backpacking :) jag åker från sverige den 27e dec.. hur länge planerar du att vara borta?
Landar i Sydney 13:e Oktober. Hör av dig om du vill ha sällskap
Heeej Sanna! Är du också här och raggar resekompisar?
Åker ner med en kompis den 1a november. Har precis som du planerat att tillbringa nyår på sensation!
Ja jag vill :)
Hejsan! Jag finns har! Ett tag iallafall :) Tyvarr inte tills nyar, men skulle garna vilja hitta pa saker tills dess. Eller aven for nan vecka eller sa. Kommer sjalv inte att jobba, men det ar bara att hora av dig om du vill ha nagon att hitta pa natt med eller resa :):) Haannah.h@hotmail.com Take care!
Tack för tipset om Sensation! Ska ner till Melbourne snart och hade ingen aning om att Sensation skulle vara där över nyår! Sensation i Melbourne vs. Nyår i Sydney, det är frågan, Sydney ska ju också vara bra på nyår sägs det. Någon som vet hur svårt/lätt det är att få tag på E/MDMA i Melbourne? Om man får fråga sånt här... Hade ju varit kul att ha om man skulle på sensation menar jag.
Kan man få åka med eller? Fan va fett med sensation ;) Nån som vet priser? Drogrelaterade frågor bör nog undvikas här :))
Mattias: $172 ligger de standarden på nu (ingen deluxe, VIP etc), det är dryga tusenlappen. Pga reglerna eller pga att folk är känsliga? Om det är det sistnämnda så är det inte mitt problem, men du har rätt, finns nog helt klart bättre forum att ta upp just den delen i :)
1112 kr kostar en "vanlig" biljett. De vill säga gå in och parta sönder;). Sen finns det biljetter för upp emot 8000 om man vill gå in med lite mer deluxe:P
Hej Alexandra :) Jag åker till sydney den 10 dec från arlanda! kommer att stanna en månad, har min pojkvän och hans två killkompisar där nu :) vill du ha resesällskap så säg till, aldrig kul att resa så långt själv. kram malin
Jag åker till Brisbane 26e december, kommer resa runt bara tre veckor tyvärr, men helt ensam, så lite sällskap vore inte helt fel :) Planerar att röra mig ner mot Sydney, ska hamna där runt den 15e, stanna några dagar :)